Vastaa osallistuvan budjetoinnin kyselyyn ja voita miniloma
Haluaisitko nähdä uusia, innostavia toimintoja ja tapahtumia seurakunnassa? Mitä muuta voisimme yhdessä kehittää? Tule mukaan suunnittelemaan!

Seinäjoen seurakunnassa on vuodeksi 2025 varattu yhteensä 5000 euron määräraha osallistuvan budjetoinnin hankkeisiin. Kokoamme nyt ehdotuksia ja maaliskuussa valitaan, mitkä etenevät toteutukseen.
Aikataulu ja lisätiedot
Oman ehdotuksesi voit jättää vastaamalla sähköiseen kyselyyn 15.1.-14.2.2025 välisenä aikana. Toivomme ehdotuksia erityisesti hankkeista, joiden toteutukseen seurakuntalaiset voivat osallistua. Ehdotukset käsitellään ja valitut hankkeet julkistetaan maaliskuun 2025 aikana.
Osallistu arvontaan
Vastaajien kesken arvomme miniloman Honkiniemen leirikeskukseen. Palkinnon arvo on 270 euroa ja se on voimassa vuoden 2025 loppuun saakka.
Minilomaan kuuluu viikonloppu puolihoidolla 2 aikuiselle ja 2 lapselle sisältäen 2 aamiaista, 2 lounasta tai päivällistä, liinavaatteet ja pyyhkeet. Yöpyminen onnistuu kesällä halutessasi myös tentsile-teltassa.
Arvontaan pääset osallistumaan jättämällä yhteystietosi kyselyn yhteydessä.
Tutustu Honkiniemen leirikeskukseen osoitteessa luontoleirikeskus.fiLinkki avautuu uudessa välilehdessä.
15.1.2025 08.21