Uutislistaukseen

Asiakaspalvelumme jatkaa palveluaan sähköisissä kanavissa

8.6.2020 07.00

Seinäjoen seurakunta palvelee asiakkaitaan kesän ajan sähköisten kanavien kautta. 

Asiointi palvelutoimistoissamme tällä hetkellä vain verkon, puhelimen tai sähköpostin kautta.

SEINÄJOEN ALUESEURAKUNTA
Seurakunnan palvelutoimisto
Kirkonkrannin virastotalo, Ala-Kuljun katu 1 A, 60100 Seinäjoki
p. (06) 418 4901, f. (06) 414 0965, seinajoki.virasto@evl.fi
Avoinna ma‒ti klo 9‒15, ke klo 9‒17, to‒pe klo 9‒15
Diakoniatoimisto
Diakonia-asiakkaaksi ainoastaan ajanvarauksella ma–pe klo 9–15, ei päivystyksiä! 
Ala-Kuljun katu 1 C (käynti takapihalta), 60100 Seinäjoki, p. (06) 418 4902
Työ ikääntyneiden parissa sekä alueet Ämmälä, Honkakylä, Lehtimäki, Ojajärvi: Kirsti Esala, p. 044 580 6722, kirsti.esala@evl.fi
Keskusta, Marttila, Pohja: Mervi Laasanen, p. 040 594 3557 mervi.laasanen@evl.fi
Jouppi, Alakylä, Katajalaakso, Huhtala, Niemistönmaa: Seija Saari, p. 050 570 6273, seija.saari@evl.fi
Kasperi, Kivistö: Tanja Salo, p. 050 570 6152, tanja.salo@evl.fi
Törnävä, Hallila, Kärki, Pajuluoma, Simuna ja Soukkajoki: Tuomo Salo, p. 044 767 0884, tuomo.salo@evl.fi
Koko Seinäjoen alueseurakunnan alue: Johanna Piuhola, p. 050 370 9945, johanna.piuhola@evl.fi ja Otto Savolainen, p. 050 570 6271, otto.savolainen@evl.fi

 

NURMON KAPPELISEURAKUNTA
Seurakunnan palvelutoimisto
Nurmontie 3, 60550 Nurmo
p. (06) 418 4371, f. (06) 414 0967, nurmon.seurakunta@evl.fi
Avoinna ma, ke ja pe klo 9‒15
Diakoniatoimisto
Diakonia-asiakkaaksi ainoastaan ajanvarauksella ma–pe klo 9–15, ei päivystyksiä! 
Hyllykallion seurakuntakoti, Opintie 1, 60510 Hyllykallio
Helena Nahkuri, p. 050 567 4422, helena.nahkuri@evl.fi
Kati Latikka, p. 050 369 1755, kati.latikka@evl.fi
Katja Kankaanpää, p. 050 369 1750, katja.kankaanpaa@evl.fi
Niina Vuorela, p. 050 468 3730, niina.vuorela@evl.fi


PERÄSEINÄJOEN KAPPELISEURAKUNTA
Seurakunnan palvelutoimisto
Kirkkotie 2, 61100 Peräseinäjoki
p. (06) 418 4411, f. (06) 4140971, pjoki.srk@evl.fi
Avoinna ma ja ke klo 9‒15 
Diakoniatoimisto
Diakonia-asiakkaaksi ainoastaan ajanvarauksella ma–pe klo 9–15, ei päivystyksiä! 
Kirkkotie 2, 61100 Peräseinäjoki
Tarja Niemi, p. 040 547 8918, tarja.niemi@evl.fi

 

YLISTARON KAPPELISEURAKUNTA
Seurakunnan palvelutoimisto
Markinsalontie 2 b, 61400 Ylistaro
p. (06) 418 4200, f. (06) 474 0967, ylistaron.seurakunta@evl.fi
Avoinna ti ja to klo 9‒15 

Diakoniatoimisto
Diakonia-asiakkaaksi ajanvarauksella ma–pe klo 9–15. 
Markinsalontie 2b, 61400 Ylistaro, p. (06) 4184 208
Annu Muukari, p. 044 580 6727, annu.muukari@evl.fi
Titta Nortunen, p. 040 529 1210, titta.nortunen@evl.fi
Satu Näätänen p. 040 688 1415, satu.naatanen@evl.fi